Most érett meg a gondolat: babzsákhoz fel lehetne használni ezeket a kallódó darabokat.
Klasszikus
Mielőtt nekifogtam a munkának nézelődtem a világhálón; az elsők között bukkantam erre a blogra: http://waldorfbabak.blogspot.hu/2011/01/keszitsunk-babzsakot.html.
Itt nemcsak leírást, hanem fejlesztő játékokat is találunk.
A készítés menete:
- A horgolt négyzetek mérete 12 x 12 cm, így vászonból is ilyen darabokat szabtam, a varrásra 1 cm hagytam. Ez a babzsák belseje, amelyhez strapabíró, könnyen kezelhető anyagot válasszunk. Én az angol turkálóban vásárolt sötétítő függönymaradékot találtam erre a legalkalmasabbnak.
- A két darabot színével egymás felé összefogtam. Úgy varrtam körbe, hogy az egyik oldalon hagytam egy kis rést a bab betöltésének. Szebb lesz a kész munkánk, ha a csúcsokat a varráshoz közel levágjuk.
- A belsőt kifordítottam, beletöltöttem annyi babot, hogy a zsák ne legyen túl tömött, laza maradjon. Töltetnek mást is használhatunk, például lencsét, felesborsót. A lényeg, hogy előtte fagyasszuk le, hogy a kártevők elpusztuljanak.
- A fennmaradt kis szakaszt bevarrtam.
- A külső rész estében a két négyzetet színével kifelé rövidpálcákkal horgoltam egybe, de választhatunk hamispálcát, vagy kézzel is összevarrhatjuk.
- Mielőtt a negyedik oldalt elkezdtem belehelyeztem a babbal töltött belsőt. Végül lezártam ezt az oldalt is.
Gúla
Készítése ugyanúgy indul, mint az elsőé, először azonban csak három oldalt varrtam össze.
- Betöltöttem a babot.
- Lezártam a negyedik oldalt úgy, hogy az oldalvarrásokat illesztettem egymásra.
- A horgolásnál hamispálcákat használtam.
- Miután három oldallal kész lettem, beletettem a belső részt, majd ahogy a varrásnál, itt is az oldalvonalak találkozásáig elcsúsztattam a nyitott részt.
- Láncszem-sorral összezártam ezt a szakaszt is.
Ez a típus nagyobbak számára is érdekes lehet: hasonló zsonglőrlabdát láttam egy sportszergyártó oldalán.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése