Azonnal elhatároztam, hogy én is készítek egyet magamnak, azonban az eredetit nem horgolhattam meg: nem találtam megfelelő vastagságú fonalat és horgolótűt.
A legvastagabb tű, amit a városban találtam 9 mm-es volt, ehhez választottam fonalat. Egy gyapjú/akril keverékű alapanyagot vásároltam, szerencsére jól lehetett vele dolgozni. A mennyiséget is sikerült eltalálnom, a 20 dkg-ból alig maradt valami.
A minta már adott volt: a pillangós kosárnál már kipróbáltam a nyújtott rövidpálcát, ennél maradtam.
Ezzel a pálcatípussal horgoltam meg a kosár alját:
Fonalhurokba 8 rövidpálcát horgoltam, majd a szokásos szaporításokkal 16, 24, 32, 40, 48, 56 szemszámmal következtek a nyújtott pálcás körök.
Sormagasítás nélkül spirálban horgoltam.
Az oldalt rövidpálcával kezdtem, úgy, hogy csak az első hurok alá öltöttem.
Innentől kezdve egy darabig tartottam az 56-os pálcaszámot, de amikor éreztem, hogy a kosár elvesztené a formáját, fogyasztottam 1-1 szemet, illetve 1-1 rövidpálcasort is becsempésztem. Egyrészt azért, hogy a tömörebb horgolású sor összefogja az oldalfalat, másrészt itt könnyű volt fogyasztani, színt váltani.
A munkát rövidpálcákkal zártam, itt már 52 szem volt csak a sorban. Hogy szép legyen a kosár pereme, az utolsó rövidpálca helyett hamispálcát horgoltam.
A fülét láncszemekbe horgolt hamispálcákkal alakítottam ki, illetve a legutolsó sorban ezekkel a pálcákkal jutottam el egyik fültől a másikig, a következő beosztásban: a fülek 12-12, a köztük lévő szakasz 14-14 szem.
A zártabb forma a hamispálca-sornak köszönhető, mert kellőképpen összefogja a kosár oldalát.
Frissítés (2018. 06. 14)
A pálcavariáció horgolásához segítség: http://newstitchaday.com/esc-extended-single-crochet/.
Egy kezdonek ez nagyon nehez leiras. Semit nem erteni az egeszbol, esetleg erthetobb magyarazat vagy minta, vagy video nincsen???
VálaszTörlés